Stavění budov

Stavění budov je klíčovým prvkem Acarnianu. Budovy stavíte ve městě na jednotlivých parcelách, které jsou vyznačené v městském prostoru. Po kliknutí na parcelu se Vám zobrazí seznam dostupných budov. Jakmile kliknete na tlačítko postavit budovu, tak se začne stavět. Výstavbu je možné kdykoli stornovat. Stornovací poplatek ale činí 20% z ceny budovy, takže se vám nevrátí všechny suroviny. Seznam všech budov naleznete zde.

Na začátku hry je nutné nejprve vybudovat sklad a sýpku a následně surovinové budovy jako jsou Statek, Hlináři, Dřevorubecký srub a Železářství. Tím si zajistíte stálý přísun surovin a dostatečné kapacity pro uskladnění. To je důležité zejména proto, že každá budova stojí nějaké surovin a pokud jich nebudete mít dostatek, pak se váš rozvoj značně zpomalí.

Kromě ceny je také důležité podívat se za jak dlouho bude budova postavena a kolik jídla spotřebuje. Každý civilista spotřebuje 1 kus jídla za hodinu. Budete-li mít ve městě populaci 100 lidí, pak za den spotřebují 2400 jídla. Pokud ve městě nebudete mít dostatek jídla, pak v něm začnou umírat jednotky.

Bourání budov

Stejně jako lze budovy stavět, tak je lze i bourat. V detailu stavby k tomu slouží tlačítko Zbourat stavbu.

Bourání staveb je zdarma ale trvá nějakou dobu. Během doby co bourání probíhá jej můžete kdykoli stornovat.