Výcvik vojevůdce

Vojevůdce je spciální druh jednotky, bez které nelze dobývat, drancovat ani vyrážet na výpravy. Je to člověk, který vede všechny ostatní do boje a je proto nenahraditelný. Bez vojevůdce mohou jednotky bránit město nebo vesnici ale nemohou se pohybovat nikde na mapě.

Výcvik vojevůdce se provádí v hlavní budově. Jedná se o poměrně drahou jednotku u které navíc roste cena s počtem. Čím víc máte vojevůdců tím dražší bude výcvik dalšího.

Vojevůdce sám o sobě nemá žádnou útočnou ani obranou sílu a ani životy. K tomu aby tyto vlastnosti získal potřebuje výzbroj. Ta lze vyrábět v kovárně, popřípadě ve střelnici a také v závislosti na tom jaké máte výzkumy. Přehled všech věcí, které může hrdina nést najdete zde. Některé věci může mít vojevůdce jen když dosáhne určitých zkušeností. Kolik je potřeba zkušeností pro konkrétní věc také naleznete v přehledu.

Každý vojevůdce může získat zkušennosti na výpravách a po každé bitvě získá nějaký věhlas. Věhlas je pouze ukazatel toho kolik vyhrál vojevůdce bitev. Za každou výhru (Jak v útoku tak v obraně) získává 10 bodů věhlasu. Zkušenosti jsou naproti tomu důležité v bitvách. Čím víc zkušeností vojevůdce má tím silnější jsou všechny jednotky, které jsou s ním do boje. Síla jednotek může být až o 100% větší.

O vojevůdce nemůžete přímo přijít přijít. Může ale zemřít v bitvě. V tom případě stále cestuje se svou skupinou a bude oživený o půlnoci. Když je vojevůdce mrtvý, pak se sám neúčastní žádných bojů. Celá skupina ale využívá jeho nabitých zkušenností.